14 maj 2010

Z ONETU: KILKA (NIE)WAŻNYCH PRZEMYŚLEŃ ;)

Źle ze mną! 
Śniło mi się, że otwieram szafę, a tam trzy pary białych kozaczków! 
Czy jest na sali lekarz?

Czasem gdy siedzimy w samochodzie i sobie obserwujemy z niego świat to zapominamy, że ten świat obserwuje i nas ;) Sama lubię oglądać ludzi jadących gdzieś na sąsiednich pasach, a to jeden dłubie w nosie, drugi się lodem paćka, trzeci w zębach grzebie i inne takie… pewnie każdy z nas coś takiego widział. Szkoda tylko, że jak ja siadam za kółkiem, to sobie o tym wszystkim zapominam. Jadę sobie, klimy nie mamy więc szyby opuszczam, leci fajna muza, a ja się drę i łapami wymachuję w takt muzyki!  Na światłach obok stoi pan w super wypasionej furze i nawet opuszcza szyby, żeby sobie popatrzeć i posłuchać jak mysa robi z siebie durnia! Proszę pana!

Duża różnica wieku między rodzeństwem jest chyba bardziej zła niż dobra. Dla rodziców łatwiej najpierw odchować jedno maleństwo, a potem na drugie się decydować, a i owszem. Ale jeśli chodzi o dzieci, to te kilka lat rodzi wielką przepaść. Wiem, bo mam starszą siostrę (4lata). Teraz jest fajnie, ale jak byłyśmy małe to strasznie dużo konfliktów się przez to pojawiało. Wczoraj jakoś to do mnie dotarło, jak usłyszałam: ciociu, weź Gutka stąd, bo on jest tutaj niepożyteczny! Gdybyśmy teraz zdecydowali się na kolejne dziecko, to Gutek będzie już dorodnym dwulatkiem… kurcze no…. sama nie wiem… czasem łatwiej jest po prostu wpaść ;)

Wiecie jak ja nie lubię myć podłóg? No więc muszę się pochwalić, bo przejechałam właśnie całe mieszkanie NA KOLANACH! Wszystkie fugi po kolei z namaszczeniem wymyłam! Ok, jutro gości mam ;)
Tak sobie myślę właśnie o budowniczych bloków w latach 70-tych i 80-tych. Zakładali oni bowiem, że przeciętnej rodzinie do szczęścia wystarczy mała kuchnia, maleńka łazienka i mikroskopijny kibelek, który de facto norm budowlanych nie spełnia – tak rzecze mój mąż, a on się zna. Za to na pewno takiej rodzinie będzie potrzebny spory przedpokój. Ba! Dwa przedpokoje!!! Ciekawe, czyż nie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...